ZDROWIE PRZEZ DOTYK dr J. GÓRNICKA

32.00 PLN

Książka zawiera dokładne opisy sposobu masowania oraz instruktażowe rysunki punktów nacisku.

Akupresura stóp, masaż shiatsu, inne formy leczenia.
Jadwiga Górnicka, znana polska lekarka-naturalistka, wprowadza w tajniki masażu zdrowotnego: akupresury stóp i japońskiego masażu shiatsu. Książka zawiera dokładne opisy sposobu masowania oraz instruktażowe rysunki punktów nacisku.
Czytelnik znajdzie w niej informacje, jak samodzielenie wykonać masaż w przypadku najróżniejszych schorzeń, a także jak udzielić pierwszej pomocy, wykorzystując techniki masażu. 

Część pierwsza książki dotyczy akupresury stóp. Masaże podeszwy stóp, ich boków i górnej powierzchni pomagają w leczeniu 56 narządów ciała. Podaję tu szczegółowo, które punkty należy masować, aby poprawić pracę i ukrwienie wielu chorych organów, jak wątroby, nerek, czy narządów płciowych.
Akupresura nie wymaga specjalnych przygotowań ani leków chemicz­nych, a jest skuteczniejsza niż akupunktura. Poprawa następuje często już po jednym zabiegu. Działa ona na organy usytuowane głęboko w ciele i może stanowić pierwszą pomoc dla chorego, a choć wymaga nieraz więcej zabiegów, to jednak nie grozi komplikacjami. W przeciwieństwie do akupunktury jest bezbolesna, nie narusza skóry, nie stwarza zagrożenia infekcji. Może być stosowana przez ludzi niezależnie od wieku i płci, zaś szczególnie wskazana jest dla dzieci i osób starszych.
W drugiej części książki omawiam masaż shiatsu. Polega on na wywie­raniu nacisku na punkty na ciele w przebiegu linii - meridianów, co usuwa przeszkody i zahamowania w krążeniu energii chi (czyli energii życiowej) i powoduje powrót do zdrowia i dobrego samopoczucia. Masaż ten wygodniej jest powierzyć drugiej osobie niż stosować samodzielnie. Dzięki shiatsu łatwo usunąć bóle barków, ramion, kręgosłupa, bóle ischiasowe kończyn dolnych, zaparcia, niedrożność nosa, a nawet - wymagający dłuższego stosowania - niedowład kończyn. Oczywiście, zawsze dobrze jest skontaktować się z lekarzem naturalistą i stosować jednocześnie leczenie wspomagające, np. odpowiednie zioła, kąpiele, świeże soki z jarzyn, które znakomicie ułatwiają i przyspieszają powrót do zdrowia.
W tej części przedstawiam także, jak w prosty sposób, uciskając lub ma­sując odpowiednie punkty, możemy udzielić szybkiej i skutecznej pomocy w nagłych, ciężkich stanach, takich jak omdlenie, zwichnięcie, stłuczenie więzadeł mięśni i ścięgien, krwotoki. Na zakończenie opisuję specjalne formy masaży.

 

 

 

Mimo dołożenia wszelkich starań nie gwarantujemy, że publikowane dane produktów nie zawierają braków lub błędów. Mają one charakter poglądowy. W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt z obsługą sklepu przed podjęciem decyzji o zakupie. Wszystkie nazwy i znaki handlowe użyte w tekście są znakami zastrzeżonymi dla ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu identyfikacji. Niniejsza strona nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów prawa.

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.